uto serwis

Monitoring IP jest idealnym wyborem jako monitoring do domu i wszędzie tam, gdzie od systemu wizyjnego, wymaga się rejestrowania bardzo szczegółowego obrazu. Unikalną zaletą tej technologii jest możliwość pracy kamer IP, w środowisku sieci LAN. Podłączenie kamer realizowane jest przez przewód sieciowy UTP, zakończony wtykiem RJ-45.
 

Nieograniczony zasięg

 
Monitoring IP daje możliwość w łatwy i prosty sposób obsługiwać nawet najbardziej rozbudowane obiekty. Odległość kamer IP od jednostki rejestrującej nie jest ograniczona zasięgiem transmisji pojedynczego kabla, ponieważ przesył obrazu odbywa się przez sieć LAN, gdzie istnieją aktywne urządzenia sieciowe. Transmisja sieciowa IP posiada ograniczenia w przepustowości. Urządzenia posiadające porty FastEthernet mogą osiągać prędkości do 100 Mb/s a te, które mają porty gigabitowe osiągać mogą przepustowość rzędu 1000 Mb/s. Warto pamiętać również o ograniczeniu maksymalnej długości pojedynczego odcinka skrętki komputerowej która wynosi do 100 m.
 

Monitoring IP to bardzo wysoka jakość obrazu

 
Kamery IP posiadają dużo wyższe rozdzielczości otrzymywanego obrazu. Poziom szczegółów jest nieporównywalnie wyższy w stosunku do klasycznych kamer analogowych. Rozwiązania tej technologii oferują również znacznie lepszą jakość oraz dużo szersze możliwości zarządzania zarejestrowanym obrazem. Kamery dostępne w naszej ofercie rejestrują obraz w rozdzielczości HD, FULL HD, a nawet  4K.

 

Inteligentna analiza obrazu

 

Funkcja polega na przetwarzaniu rejestrowanego obrazu. Zadaniem funkcji IVS jest wykrywanie zdarzeń o zdefiniowanych kryteriach.

Detekcja twarzy – funkcja ta ma za zadanie wykrywać twarz w ustawionym kadrze. Wykrycie twarzy może skutkować wykonaniem zdjęcia, nagrania lub uruchomieniem alarmu.

Liczenie ludzi – prowadzi statystyki obiektów, które weszły i wyszły z zaznaczonego obszaru. Dzięki tej funkcji możemy uzyskać sprawozdania dzienne oraz raporty miesięczne i roczne.

Wirtualna linia – funkcja wyzwala alarm po przekroczeniu narysowanej linii w ustalonym kierunku przez poruszający się obiekt. Należy określić kierunek ruchu obiektów, względem którego zostanie wyzwolony alarm.

Created with Webwave CMS

Copyright 2015 Motor Auto Service