uto serwis

Każdy podstawowy zestaw satelitarny musi składać się z elementów takich jak:

   - czasza antenowa

   - konwerter

   - tuner satelitarny.

Zestaw taki stanowi niezbędne minimum umożliwiające ściąganie sygnału telewizji satelitarnej.

Czasza antenowa służy do bezpośredniego odbierania i skupiania sygnału programów satelitarnych w środkowej części urządzenia nazywanej ogniskiem.

Wybierając czaszę powinniśmy zwrócić uwagę na kilka czynników.

Zastanówmy się jaką wielkość powinna mieć odpowiednia dla nas czasza. Im większa, tym silniejszy daje sygnał, przez co zapewniony jest dobry odbiór podczas złych warunków atmosferycznych, takich jak śnieg czy deszcz.

Powinniśmy również zastanowić się jaki materiał będzie spełniał nasze oczekiwania oraz jaką kwotę będziemy w stanie przeznaczyć na zakup tego elementu.

Na rynku spotkać można anteny o wielkościach od 60 do 120 cm.

Montaż i ustawienie anteny staelitarnej

Powinniśmy wiedzieć, że nie wszędzie w Polsce sygnał telewizji satelitarnej jest jednakowo silny. Zachodnia część kraju umożliwia uzyskanie lepszego sygnału, niż wschodnie rejony.

Weźmy to pod uwagę, decydując się na daną wielkość czaszy. Za optymalną dla naszego kraju wielkość czaszy uznaje się modele o średnicy 80 cm. Możliwe jest jednak używanie nieco większych modeli, szczególnie w Polsce wschodniej. Pamiętajmy, ze im większa średnica, tym cięższa czasza, a tym samym wymagane jest lepsze mocowanie i bardziej solidna baza do przytwierdzenia zestawu.

Montaż anten satelitarnych i naziemnych

Montujemy monitoring na terenie takich miast jak: Mława, Działdowo, Lidzbak, Żuromin, Sierpc, Ciechanów, Nidzica, Rypin, Bieżuń, Szreńsk, Brodnica.

Created with Webwave CMS

Copyright 2015 Motor Auto Service

Systemo Radosław Piórkowski
ul. Adama Mickiewicza 44 | 09-310 Kuczbork-Wieś | woj. mazowieckie
tel: 517296304 | e-mail: systemo.instalacje@gmail.com
NIP: 5110264234 | REGON: 142878646