517 296 304

Monitoring przewodowy a bezprzewodowy – kiedy się sprawdzi?

04.07.22

Nowoczesne kamery IP można połączyć na wiele sposobów. Wszystko zależy od cech obiektu, w którym montujemy system i indywidualnych potrzeb użytkowników. Nie zawsze istnieje możliwość założenia okablowania – warto wówczas wybrać nowoczesne rozwiązanie, jakim są mosty radiowe.

Kamery łączone przewodem UTP?

Łączenie kamer za pomocą kabla sieciowego UTP, czyli tak zwanej popularnie skętki, zapewnia większą stabilność. W takim przypadku warto zainwestować w solidny przewód, co wyeliminuje zdecydowaną większość potencjalnych problemów. Jest to najczęściej wybierane rozwiązanie w dużych firmach, biurowcach, punktach usługowych czy obiektach handlowych.

Mosty radiowe

W sytuacji, kiedy pojawia się konieczność monitorowania kilku oddalonych od siebie o kilkaset metrów obiektów, założenie okablowania często stanowi problem lub jest wręcz niemożliwe. Warto wówczas zdecydować się na połączenie systemu kamer IP za pomocą mostu radiowego. Proponowane rozwiązanie polega na odpowiedniej konfiguracji anten kierunkowych w paśmie 5 GHz lub 2.4 GHz. Przepustowość takich połączeń, w zależności od zainstalowanego sprzętu, jest bardzo wysoka i może wynosić nawet do 300 Mb/s.

Mosty radiowe stanowią doskonałe rozwiązanie dla kompleksu oddalonych od siebie budynków. Do zalet oferowanej technologii należy szybki montaż oraz satysfakcjonująca jakość transmisji danych.

Jeśli zastanawiają się Państwo, który wariant sprawdzi się jako zabezpieczenie Waszego obiektu, zapraszamy do kontaktu z firmą SysteMo. Instalujemy kamery IP na kablach UTP oraz za pomocą mostów radiowych. Znajdziemy odpowiednie rozwiązanie dla każdego budynku, zarówno komercyjnego, jak i prywatnego.

Zadzwoń do nas