517 296 304

Monitoring w gospodarstwie rolnym

02.02.24

Nagrania z monitoringu coraz częściej okazują się być niezbitym dowodem w procesie uzyskiwania odszkodowań za różnego rodzaju zdarzenia, takie jak kradzieże czy uszkodzenia mienia. Możliwość udokumentowania aktów złośliwości ludzkiej, działań dzikich zwierząt, czy nawet nieszczęśliwych wypadków sprawia, że systemy monitoringu stają się niezbędnym wyposażeniem każdego gospodarstwa, przedsiębiorstwa czy domu prywatnego.

Przykładem znaczenia monitoringu w procesie dochodzenia odszkodowań może być historia klienta, który doświadczył podpalenia swojej własności. Początkowo, w wyniku śledztwa policyjnego, przypuszczano, że przyczyną pożaru było zwarcie w instalacji elektrycznej. Jednak dzięki nagraniom z zainstalowanego systemu monitoringu, udało się odnaleźć kluczowy moment, w którym widać osobę bezpośrednio przed wybuchem pożaru. To nagranie całkowicie zmieniło tok śledztwa i pozwoliło skierować podejrzenia w stronę podpalenia.

Podobnie istotna jest rola monitoringu w przypadkach, gdy dochodzi do rozcinania folii od kiszonek czy kradzieży paliwa. Monitoring nie tylko dokumentuje sam akt kradzieży, ale może również pomóc w identyfikacji sprawców. Jest to niepodważalny dowód, który może być wykorzystany zarówno w postępowaniu sądowym, jak i w rozmowach z ubezpieczycielami.

Oprócz swojej roli dowodowej, monitoring pełni również funkcję prewencyjną. Widoczne kamery mogą odstraszać potencjalnych sprawców od prób kradzieży czy wandalizmu. W związku z tym, inwestycja w system monitoringu to nie tylko sposób na zabezpieczenie dowodów na potrzeby ewentualnego postępowania o odszkodowanie, ale również skuteczna metoda zapobiegania przestępstwom.

W kontekście przedstawionej historii klienta, warto zaznaczyć, że obecność monitoringu pozwoliła na rzetelne wyjaśnienie przyczyn pożaru, co było kluczowe dla uzyskania odszkodowania. To pokazuje, że w obecnych czasach system monitoringu może być znaczącym elementem w walce z niesprawiedliwością i pomocnym narzędziem w ochronie własności.

Zadzwoń do nas